Březen 2017

SS 2016 - zvolte nejlepší vývojářské studio

19. března 2017 v 17:05 | Ruda |  SS 2016
Slibovaný časový harmonogram se mi z důvodu jiných projektů a dovolené trošku rozsypal. Nyní již je ale konečně čas zahájit hlasování v anketě SS 2016 - vyberte nejlepší vývojáře.

Německé studio Astragon vzniklo už v roce 2000, kdy počítače rozhodně nebyly tam, kde jsou dnes. Zabývá se tvorbou simulátorů, z nichž nelze opomenout např. European Bus Simulator 2012 nebo jeho nástupce Bus Simulator 16.

Colossal Order - finské studio - vzniklo v roce 2009 mezi jeho tituly, které jsou si podobné ale jiné patří série Cities in Motion nebo Cities: Skylines.


Britské studio Dovetail Games bylo založeno v roce 2008. Zabývá se tvorbou simulátorů na Steam, mezi její hlavní tituly patří Train Simulator (dříve RailWorks), který byl poprvé vydán v roce 2009.

Poměrně mladé vývojářské studio Gambitious Digital Entertainmen vzniklo teprve v roce 2011 v Nizozemí. Na popularitě si získalo zejména díky strategickým simulátorů Train Fever z roku 2014 a Transport Fever z roku 2016.

N3V Games je pro změnu z Austrálie vzniklo ještě za dob starých Windowsů 95, přesněji v roce 1995, pod názvem Auran. Mezi jeho velice populární tituly patří série Trainz, jehož poslední díl však příliš velký úspěch nesklidil.

Ovidiu pop (znám též jako Ovilex Software) je další studio zabývající se tvorbou velice populárních simulátorů na Android. Jedná se např. o Train Driver 15, Bus Simulator 2015 nebo novější Coach Bus Simulator.

O SkisoSoftu, což je vývojářské studio zabývající se tvorbou simulátorů na Android se moc říci nedá. Snad jen to, že jde o vývojáře celkem oblíbeného Public Transport Simulatoru.


Eco City Games za představení ani nestojí, protože Daniela Viktorína zná snad každý. Po úptěšných 2D simulátorech na PC se dal na dráhu mobilních her, tou nejnovější je Subwayz - Metro Simulator 2D.

A studio Wapp nebo partu nadšenců, kteří vyvíjí SIMT nemá cenu představovat vůbec. Kdo chce, ať si o nich něco najde, na blogu toho o nich máme dost.

Střípky z her #1 - Když neumíte řídit

5. března 2017 v 20:00 | Ruda |  Střípky z her
V nové rubrice Střípky z her vám povím o různých svých příhodách z dopravních simulátorů. Vycházet bude každou 1. neděli v měsíci. V prvním díle vám povím o jedné své příhodě z OMSI.


Inu jednoho dne jsem se rozhodl, že si vezmu hrbatou SORku a projedu se po virtuální mapě Kojetice. Přesto, že je mapa náročná (nejen graficky) a něco uvnitř mi říkalo, že to nemám dělat, vydal jsem se na cestu. A to se nevyplatilo.

Do nástupní zastávky na autobusovém nádraží jsem dorazil 3 minuty před odjezdem. Nechal nastoupit cestující, prodal jízdenky za 1.70 nebo 2,70, jenže jaksi neumím vracet třicetníky. Tak se to opakovalo pár zastávek, až jsem ve výsledku nabral 5 minutové zpoždění, mně došla trpělivost a já vypnul prodej jízdenek.

Se svými řidičskými schopnostmi bych asi řidičem nemohl být. Neumím brzdit, zatáčet ani pořádně se rozjet a občas (často) skončím v poli. Proto si cestující neustále na něco stěžují, zejména na zimu nebo nevolnost. Dopad to samozřejmě mělo i na zpoždění. Obzvláště, pokud mapa nemá navigace a já několikrát zabloudil.

Do cílové stanice Výzkumné ústavy jsem přijel o 12 minut později a vrcholem bylo, že jsem před Nádražím narazil na spoj odjíždějící 1 minut po tom našem.

Z toho plyne, když neumíte řídit, raději neřiďte Smějící se.