Prosinec 2016

Daniel Viktorin vydal 2D simulátor metra

8. prosince 2016 v 18:47 | Michal
Daniel Viktorin vydal další hru, hra je dostupná pro iOS, mac i android 4.0.0 + . Jedná se simulátor metra na kapesní zařízení - Subwayz - Metro Simulator 2D.

Já jsem měl tu čest si tuto hru vyzkoušet už v červenci. Daniel Viktorin mi hru důkladně popsal. Je zde několik linek, každá má svou typickou barvu a nespočet zastávek, každá zastávka bude mít svůj unikátní design.

Daniel Viktorin také podotkl, že se snaží dělat hru co nejvíce realistickou. Cestující se pohybují plynule k vozidlu. Dveře se dají zavřít ještě před tím, než cestující nastoupí do vozu, cestují začnou pobíhat, pokud se spustí signalizace zavření dveří. Potom ti co nastoupili, také z vozidla vystoupí, hra je tak realistická co nejvíc to jde.

Hráč si za odvezené cestující vydělává herní peníze, za které si potom kupuje upgrady metra nebo nové linky. Například zpočátku metro jede maximální rychlostí 50 km/h, ale s upgrady lze dosáhnout i 90 km/h. Toho, že budete jezdit jen v tunelu, se také bát nemusíte, hned linka 3 začíná hned na povrchu.

Těsně před vydáním jsem také dělal alfa testera, hra běžela i na mém slabším mobilu, takže se nemusíte bát toho, že hru nerozeběhnete. Po novém roce se také můžeme dočkat verze pro PC.

Hře už snad jen vytknout to, že když přejedete červenou signalizaci, tak vás nemilosrdně vyhodí, nebo to, že je celá v angličtině, i když se jedná o hru od českého tvůrce. Čestina by měla být přidána v dalším updatu společně s dalšími jazyky. Dále by vám taky mohlo vadit, že se vám budou zobrazovat reklamy, ty lze vypnout zakoupením premium verze, kde vám i cestující budou vydělávat více peněz.

Hra je standardně ke stažení na Google play.
Přímé odkazy pro platformy:

Své připomínky můžete posílat na FB stránku hry klasicky do zpráv. Stránka je sice v angličtině, ale s autorem můžete mluvit i česky.