Září 2016

Cities: Skylines dostalo nové DLC, další se chystá

18. září 2016 v 20:00 | Kolbenova |  Cities: Skylines
Cities: Skylines po obsahové stránce rozhodně nestrádá. Silnou stránkou hry je rozhodně velká moderská komunita, avšak ani v Colossal Order autoři nespí.


První malou novinkou je před pár týdny vydané DLC Content Creator Pack: Art Deco. Jedná se o pokus spolupráce modera z řad herní komunity a právě vývojářů z Colossal Order, tj. finské studio toto DLC pouze vydává a část ceny jde právě do kapsy modera, který vystupuje pod jménem Matt "Shroomblaze" Crux. Osobně jsem tento přídavek ještě nezakoupil, neboť jediné, co dostanete, je několik budov, což za 5€ není mnoho. Zvláště, když můžete takový obsah stahovat zadarmo z worshopu po tisících. Je však důležité zmínit, že jde spíše o vyjádření podpory autorům a moderovi - samotný obsah DLC je vlastně bonus.

To ale není vše... vývojáři hry chystají zcela nové a plnohodnotné rozšíření, které přinese asi nejvíce nových mechanismů za existenci Cities: Skylines. A je jím Natural Disasters. Stejně jako při minulých DLC zmíním, že si to velká část komunity přála, neboť živelné pohromy nám již nabízelo SimCity.


Zatím se k tomu moc říci nedá, autoři mají ostatně hotové pouze meteority, které se také ukázali v malém traileru. Na katastrofy také budete upozorňovat své obyvatele pomocí radiového vysílání. A že budete mít proč, meteority se budou lišit velikostí, ty malé vám strhnou pár budov, ale ty větší mohou klidně vytvořit kráter uprostřed města. A novinkou také bude hasičský vrtulník, který by měl urychlit cestu k požáru, jež vznike po dopadu meteoritu.