Srpen 2016

V Hmmsim 2 si můžete zajezdit v budapešťském metru, další mapy se chystají

28. srpna 2016 v 17:00 | Ruda |  Ostatní
Hru Hmmsim jistě představovat nemusím. Jedná se o simulátor kolejové dopravy BVE Trainsim předělaný pro mobilní zařízení. Základní verze obsahuje dvě, resp. jednu linku soulského metra. Říkáte si, že je to málo? Nové české vývojářské studio Student Interactive proto začalo do hry konvertovat nové addony...


Již nyní si můžete stáhnout mapu budapešťských linek M2 a M3. Pracuje se také na mapách berlínské podzemky U-Bahn či na tramvajové trati Menvár, kterých se v nejbližší době dočkáme. Postupně by studio chtělo překonvertovat všechny addony.
Na rozdíl od simulátorů od Wappu jsou tu i zatáčky či reálná fyzika. Jediným mínusem je, že při přepnutí pohledu v Hmmsim 2 soupravu nevidíte. Ale i to se plánuje co nejdříve vychytat.


Hmmsim 1Hmmsim 2addon Budapešť
Zdroj: viz. odkazy výše

Co přinesl update 1.6 do mobilní simulace linky metra A?

26. srpna 2016 v 17:00 | Ruda |  WAPP
Předminulé pondělí vyšla nová verze 1.6 hry Subway Simulator Prague Metro A. Dočkali jsme se řady změn k lepšímu, ale zároveň také několika nedodělků.


Zatím můžeme trasu projíždět jen ve směru do Motola a na nástupištích potkáte jen statické cestující. Stejně tak neexistuje ani přesný jízdní řád, Wapp to na svých facebookových stránkách odůvodnil: "Je to z toho důvodu, že plánujeme finální verzi 2.0, kde bude úplně všechno, jelikož se nám několik týdnů nepodařilo sehnat animované low poly cestující pro unity v rozumné cenové relaci. Navíc v druhém směru bylo ještě mnoho chyb a nechtěli jsme zdržovat vydání."

Verze 2.0 vyjde zhruba do měsíce a na základě podnětů se pravděpodobně dočkáme dalších drobných novinek jako doplnění hlášení nebo návrat do menu po dojetí do cílové stanice.

Hru jsem si zahrál a řeknu, že se posunula do zcela jiné kategorie. O tom svědčí také výhra v SS2015 v kategorii her na mobil. Protože však není ještě dokončena, kompletní recenzi a vývoj hry sepíši až po vydání verze 2.0.
Nyní se bude WAPP věnovat očekávanému počítačovému simulátoru City Transport Simulator. Projekt linky metra B pro Android zatím skončil kdesi ve hvězdách.

Update Subway Simulatoru přináší kompletní trasu A a lepší optimalizaci

2. srpna 2016 v 17:00 | Kolbenova
Vývojáři ve Wappu chystají další update pro Subway Simulator Prague Metro, jehož hlavní novinkou bude opět kompletní "zelená" linka metra. Nebude tedy chybět úsek mezi stanicí Dejvická a motolskou nemocnicí.


To však rozohdně není jediná věc, na kterou se můžete těšit. Přibudou totiž také fungující panely pro strojvedoucí, které ukazují čas a intervaly. K tomu také nebudou chybět jízdní řády. Nového zpracování se také dočká kabina, nově bude umožněno se v ní posouvat. Počítá se také s vylepšením pohledů kamery při řízení. A velmi vítanou věcí pro mnohé bude další optimalizace na slabší zařízení.

Wapp mimo jiné chystá na podzim pokračování vývoje City Transport Simulator pro Windows, takže se máme do budoucna na co těšit.

novinky ve verzi 1.6
  • nový úsek metra V.A
  • živé panely pro strojvedoucí
  • nové zpracování kabina
  • jízdní řády
  • optimalizace na slabší zařízení