Souboj simulátorů 2015 - vyhlášení

4. května 2016 v 21:00 | Ruda, Kolbenova |  SS 2015
Přestože souboj simulátoru probíhá koncem roku, nyní se na něj dostalo až začátkem roku nového. Systém kategorií byl reorganizován a vznikly tři na sobě nezávislé kategorie.

Souboj o vývojáře roku byl od začátku vyrovnaný mezi vývojáři SIMTu a Wappem. Wapp nakonec s 12 body zvítězil. Vývojáři SIMTu obsadili krásné druhé místo a třetí získalo finské studio Colossal Order (v anketě bylo chybně označeno jako Paradox Interactive - po začátku hlasování však již nelze názvy měnit) s 5 body.

Mobilní simulátory jsou poslední dobou velký trend, což se projevilo i na nejvyšším počtu hlasů, hlasovalo více jak 100 lidí. Druhá kategorie opět ukázala úspěšnost Wappu, simulátor pražského metra A zvítězil s 38 body, o 10 bodů méně vybojoval Bus Simulátor 2015 od Ovidiu pop a třetí Train Driver 15 od stejného studia.

A konečně se dostáváme k hlavní kategorii - simulátor roku. I v roce 2015 vyšla spousta žhavých novinek. Nakonec se vítězem se zaslouženými 32 body stal Train Simulator 2016. Druhá skončila návyková strategie Mini Metro s 23 body. O třetí místo se dělí World of Subway 4 a Cities: Skylines se 6 body.
Děkujeme všem čtenářům, kteří ovlivnili ankety svojí účastí v hlasování. Letos bylo dosaženo celých 211 hlasů, za což jsme vám velmi vděční. Ačkoliv her v oboru dopravních simulátorů ubývá, jsme zvědaví, co uvidíme příště.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama