Ohlédnutí za posledních 7 let

29. května 2016 v 18:37 | Michal |  Novinky
Dnes je to už sedm let od doby, kdy se v hlavě jednoho kluka zrodil nápad založit si menší blog o MHD simulacích. Okouzlen tehdy dopravními hrami a natěšeností na MHD simulátor 2009, který měl tehdy vyjít, se dal do práce. V té době jsem už druhým rokem provozoval jeden blog o Astronomii, který je dnes už neaktivní. Tehdy jsem se inspiroval dnes již zapomenutou stránkou spravovanou člověkem ze Slovenska.

Mým cílem bylo se původně jen zabavit na dobu čekání na vydání MHD simulátoru 2009, což byly nějaké 3 měsíce. Stránky tehdy fungovaly formou přidávání menších příspěvků a multimédií. Občas ale nastala i výjimka, když jsem například vyspovídal Daniela Viktorina.

Když byl MHD simulátor 2009 konečně na světě, tak stránky lidé navštěvovali hlavně kvůli texturám, návodům a dalšímu obsahu do této hry. Stejně tak jsem se zaměřil na mapy a vozidla do Virtual Busu.

MHD simulátor 2009 se na výsluní nemohl déle udržet a tak vyvstala otázka pokraočvání - MHD simulátoru 2011. Ačkoliv jej Daniel Viktorin sice začal vyvíjet, kvůli časovému deficitu projekt odkládal a nakonec zrušil. Tehdy svou návštěvností bodoval článek MHD simulátor 2011 se blíží. A ještě na apríl se tehdy na "vydání" MHD simulátoru 2011 chytilo zhruba 100 lidí (včetně dnešního šéfredaktora Kolbenovy). Založil jsem také zpočátku neaktivní profil těchto stránek na Facebooku a nakonec jsem jakožto původní šéfredaktor a zakladatel odešel.

Pak začalo určité přebudovávání stránek i vzhledem ke změně herního průmyslu dopravních simulací. To vše šlo ruku v ruce s novým designem, psaním o dalších hrách souvisejících s dopravou a spoluprácí s dalšími redaktory, nejprve RProky a nyní Ruda. Poslední článek, který vyvolal dosud největší popularitu na Facebooku, byl letošní "Jarní update SIMTu".

Chcete znovu vidět stránky v jejich počáteční fázi? Tak se kliknutím sem vraťte v čase...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama