Březen 2016

Update do Cities: Skylines integruje Terraform Tool a Fine Road Heights

22. března 2016 v 22:30 | Kolbenova |  Cities: Skylines
Cities: Skylines tento měsíc oslavilo první rok své existence. Za tu dobu se prodalo 2 miliony kopií hry, bylo vytvořeno více než 78 000 položek na Workshopu, v prodeji jsou dvoje DLC a vyšlo nespočet updatů...

A dnes vyšel další update, který tentokrát integruje dva poměrně populární módy a to Terraform Tool pro úpravu terénu přímo při hraní a Fine Road Heights pro přesnější úpravu výšky komunikace. Dále je tu pak mnoho novinek, které jsou také zdařilé.

Co se týče funkcí přejatých z módu Terraform Tool, ty jsou totožné, Colossal Order tam však přidalo vrstevnice, které jsou užitečné například u podvodního terénu. Integrace Fine Road Heights už dle mého tak hladce neproběhla. Původní mód totiž přizpůsobuje okolní terén stavěné komunikaci (tj. staví na násypu nebo v prohlubních), zatímco nově se staví jako most.

Proč je to takový problém? Pomineme-li fakt, že je přinejmenším zvláštní mít skoro v úrovni terénu most, tak pokud je například silnice umístěna na násypu, je možné kolem ní stavět budovy, což kolem mostu možné není. A prohlubně tu vůbec nejsou, takže není možné stavět "schované" dálnice. Ti z vás, kteří by chtěli nadále používat mód, mají smůlu, neboť je po updatu nekomatibilní, dá se ale předpokládat, že tomu tak nebude napořád.

Za pozornost stojí určitě velké množství nových prvků, jako městské náplavky, protipovodňové valy nebo vodní kanály o různé hloubce. Dále se pak ve hře objevily objekty skal a kamnenů, což může rozhodně inspirovat k vytvoření nějaké přirodní rezervace. Došlo také k reorganizaci některých starších položek jako parky, náměstí nebo stromy.

Kompletní výčet změn a oprav ve hře najdete v odkazu na zdroj článku.


Cities: Skylines slaví první rok od vydáníZvolte nejlepší simulátor roku 2015

19. března 2016 v 21:00 | Ruda |  SS 2015
Počínaje vydáním tohoto článku končí hlasování o nejlepší mobilní hře, které trvalo opět čtyři týdny. Hlasování o nejlepší simulátor roku 2015 bude probáhat stejnou dobu. - Kolbenova

Train Simulator 2016

Jedná se o hru zaměřující se čistě na reálnou simulaci. Velkou předností je povedená grafika vlaků, okolí by mohlo být přece jen o něco lepší, ale i tak si můžete vychutnat nadprůměrnou kvalitu. "Opravdovou" simulaci dokazuje mimo jiné také přítomnost reálných tratí a typů vozidel, konkrétněji Cologne - Koblenz včetně lokomotiv DB BR 155, BR 146.2, BR 101 a BR 294, Cheyenne - Laramie s vozidly Union Pacific Gas Turbine-Electric, ES44AC, SD70M, SD40-2 a SW10. A další můžete stahovat. Můžete tak vytvářet vlastní tratě a sdílet je s ostatními přes Steam. Samozřejmostí je zde mód kariéry.

Trainz: New Era

Nejnovější verze slavné série Trainz, která navazuje na předešlý Trainz 2012. Jedná se po obsahové stránce o velmi rozmanitou hru, která například co do počtu objektů v editoru bude hledat konkurenci těžko. S výbornou grafikou se projedete po USA, Africe, Indii, Japonsku, Rusku, Jižní Americe nebo Austrálii.

World of Subway 4

Velmi realistický simulátor řízení patnáctikilometrové newyorkské linky metra 7. Děj se odehrává v 70. a 80. letech minulého století. Projedete si trasu z Main Street v Queensu na Times Square ve čtvrti Manhattan. Podíváte se také do depa s kancelářemi a kantýnou.

Cities: Skylines

Jedná se o hru od tvůrců dvoudílné série Cities in Motion, která nebyla špatná, ale ani nijak oslnivá. Skylines v klasické hře nabídne velikánskou plochu, mapa se postupně odemyká a vy si ji kupujete. Protože je hra na Steam Workshop, máte na výběr z velkého množství módů. Kromě toho si můžete vytvářet vlastní mapy a sdílet je na Steamu. Musíte se starat o to, aby se obyvatelé vašeho virtuálního mně měli dobře. Hra má také propracovaný systém dopravy.

Mini Metro

Vaším jediným úkolem v této hře je totiž přepravit lidi z jedné stanice na druhou. Nejsou zde názvy zastávek, typy souprav, ekonomický panel a 3D grafika. Cestující přepravujete pouze pomocí linek metra, u kterých se vám postupně odemykají upgrady jako zvětšování velikosti soupravy, počet linek a počet tunelů pod řekou.

Emergency 5

Hra je strategii, kde ovládáte IZS. Postupně si kupujete nová vozidla a plníte nové mise. Od začátku máte jen pár základních vozidel, takže si budete muset na nové vydělat. Plníte různé drobné úlohy, za které dostanete body a za ně si pak koupíte novou výzbroj. Když si koupíte všechna vozidla, tak jste připraveni na misi. V misích si vyzkoušíte vše od nehody tramvaje až po lavinu.