Únor 2016

Zvolte nejlepší simulátor na mobil roku 2015

20. února 2016 v 20:00 | Ruda |  SS 2015
Počínaje vydáním tohoto článku končí hlasování o nejlepších vývojářích, které trvalo celé čtyři týdny. Důvod byl jednoduchý - cím více hlasů, tím větší věrohodnost hlasování. Hlasování o nejlepší mobilní hru roku 2015 bude probíhat minimálně dva týdny, případně bude prodlouženo na týdny čtyři. - Kolbenova

Subway Simulator Prague

Subway Simulator Prague je jednoduchá simulace linky metra A pro zařízení s operačním systémem Android. Ve hře je vymodelována souprava 81-71M a ve stanicích je možné při brždění využít vnějšího pohledu. Dále stojí za zmínění například možnost vybrat si, kde chcete začít a kde skončit svou jízdu. Na simulátoru je ještě hodně práce, ale už teď stojí za to.

Train Driver 15

Cílem je odemknout si všechny vlaky, ty odemykáte za body. Body získáváte za různé úkony během jízdy a nově i za jízdu samotnou. Ale pozor, při překročení rychlosti nebo nezahoukání na přejezdu o body přijdete. Hra obsahuje 10 tratí včetně tutoriálu a 14 vlaků. Co se týče vlaků, tak ty jsou vymodelovány velice pěkně. To už se o tratích říct nedá. Nástupiště jsou krátká a okolo tratě je téměř jen tráva a pár stromů.

Bus Simulator 2015

Ve hře se stanete řidičem autobusu! Jezdit můžete kloubovými, patrovými i klasickými autobusy. Na reálných mapách se podíváte například do Paříže, Říma či Berlína. Při jízdě získáváte body (stejně jako v Train Driveru), za které si opět odemykáte nová vozidla. Hra s pěknou grafikou je dle mého nejlepší ve své kategorii.

Hmmsim 2

Hra od korejského autora Jeminie, kde usednete jako řidič vlaku jezdícího na mapě inspirované soulskými linkami metra 2 a 7. Mezi přednosti této hry se dá zařadit například kvalita grafiky, která sice nemá dokonalé textury, ale rozhodně neurazí. Oproti předchozímu dílu má hra vylepšené ozvučení a animace.

Undercity - metro simulátor

Tato hra vlastně není simulátorem, ale jednoduchou hrou pro volné chvíle od českého studia JL Apps. Stačí vědět jednu věc, a to že displej je rozdělen na tři části, které po kliknutí dělají tři věci: plyn, brzda a dveře. Pomocí tohoto jednoduchého ovládání se můžete projet po věrohodně vypadajících stanicích světových metropolí. Rozhodl jsem se jí zařadit teprve teď, proto její vývojáři nefigurují v anketě vývojářů, která již proběhla.

Opravný update na Subway Simulator New York

15. února 2016 v 21:00 | Ruda |  WAPP
V pondělí vyšel opravný patch SSNY. Vývojáři opět tvrdě procovali a je to vidět. Za pouhých šest dnů vyvinuly opravný patch a přidali nastavení.

Při spuštění nás uvítá menu ve schématu trasy a prezentace stanic. Hra funguje na principu bodů (podobně jako hry od Ovidia Pop). Za příjezd do stanice body dostanete, ale při překročení rychlosti, zastavení mimo stanici či neohlášení zavírání dveří o ně přijdete. Odemknout si můžete celkem 6 tras, přičemž jednu máte odemknutou od začátku.

Po krátkém načítání se objevíme v kabině soupravy v počáteční stanici. Následně plníte jízdní úkony jako ovládání rychlosti aj. Grafika i trasy se povedly na výbornou a překonaly mé očekávání. Chybí jen pohyb cestujících ve stanici a přepínání na vnější pohled.

Ještě zmíním úpravu SSPA na stejný systém a prodloužení mapy až do Motola, po té se Wapp vrhne na trasu B. Projekty těchto her na Windows Phone a PC byly zrušeny, vývoj CTS byl pozastaven.

hra ode mě dostává hodnocení 90%

Vyšel Subway Simulator New York

4. února 2016 v 20:00 | Ruda |  WAPP
Včera k večeru vyšel simulátor newyorského metra od Wappu. Bohužel se ukázalo, že hra na většině zařízení nefunguje a je na něm ještě hodně práce.


Chápu, jedná se o beta verzi, ale přesto by měla fungovat. Jediné, co se načte je menu. Při načítání kampaně to zůstane cca 20 sekund na nula, pak hra spadne. Další věc, která mě dost zarazila, je chybějící nastavení. Z hry jsem zklamaný i od té beta verze jsem čekal víc, alespoň že se spustí. Překvapující fakt je velikost 174 MB. To je na nefunkční a nedodělanou hru trochu moc.

O tom, že hra nemá úspěch svědčí i hodnocení na Googlu Play; 2,9 není zrovna hodně. Snad se chyby rychle opraví a budu moct konečně hru zhodnotit.