Listopad 2015

SIMT MHD přivítají tramvaje

14. listopadu 2015 v 18:00 | Kolbenova |  SIMT
Článek po opět delší době, tentokrát o chystané novince do SIMTU. Již za 33 dní, tedy 17. prosince (datum ale není pevně stanoveno), vyjde update, který přinese do hry simulaci tramvají. Vzhledem k náročnému vývoji, který probíhá už od druhé poloviny roku 2014, si prozatím budeme muset vystačit s jedinou tramvají KT8D5. Půjde o částěčně nízkopodlažní jednosměrnou variantu v barvách Ostravy. Stejně tak tu bude pouze linka číslo 1 v trase Evropská - Třída Kosmonautů. Nebude chybět pohled z kabiny.


Setkáme se také s novým palubním počítačem pro řidiče (prozatím v alfa verzi) vytvořený po vzoru Herman Epis 4.0B, který bude zpočátku jen u režimu tramvají. Autoři také slibují originálně zpracované ovládání, což bude jistě dost klíčovým prvkem. V případě autobusů a trolejbusů si s tím vývojáři však poradili dobře, takže máme důvod, proč jim důvěřovat. Vše bude zabaleno do nového gradického rozhraní.Informační článek - neaktivita a pokles návštěvnosti

1. listopadu 2015 v 13:43 | Michal
Mohli jste si všimnout, že naše stránky jsou poslední dobou více neaktivní. Čím to je způsobeno? Redaktoři nemají tolik času jako dříve a i kdyby si ho udělali není stejně o ničem psát, protože novinky z dopravních simulátorů prostě nepřicházejí tak často. Dostáváme se tak do začarovaného kruhu.

S tím souvisí i v nadpisu zmiňovaná návštěvnost, která v posledních měsících výrazně klesá. Pokud byste chtěli vidět přesné statistiky můžete se podívat na stránku toplist statistik, pro ty co se nechtějí presouvat na jiné stránky přikládám graf, který znázorňuje návštěvnost v posledních měsících. Můžete si všimnout, že zatím co v březnu přišlo na naše stránky přes 1800 lidí, v září a říjnu už je to jen kolem tisíce, což je téměř poloviční propad.


Co bude dál?
Několikrát už jsem se spoluradaktorem Kolbenovou diskutoval, co uděláme se stránkami dál, ten sice píše i o jiných hrách, ale pořád to nestačí k tomu, aby byli stránky každý týden aktivní. Kolbenova se už vůbec nechce zabývat úplným koncem stránek. Já jakožto bývalý redaktor bych byl nerad, aby stránky skončili, ale na druhou stranu už simulátory nehraji a tak také nemám o čem psát.

Stránky si přeci jen prošli dlouhým obdobím. Na konci listopadu už to bude 6 a půl roku od jejich založení, takže na to prosím berte zřetel. Pokud vám to vadí, zkuste si založit stránky na jedno téma a udržet je v aktivitě přes 6 let, uvidíte, že to tak lehké nebude. Jen pro zajímavost toto je 500. článek na tomto blogu.