Srpen 2015

Cities Skylines: After Dark dorazí v září včetně bezplatného updatu

26. srpna 2015 v 16:00 | Kolbenova |  Cities: Skylines
Není to dlouho, co jsme mohli slyšet o novém (a prvním) rozšíření After Dark do budovatelské hry Cities: Skylines. Colossal Order se již činí a už tu máme datum vydání, cenu a další nové screenshoty. Jak strohé k těmto detailům byly poslední zprávy, tak nám to nyní vývojáři vynahradili.


Tak tedy Cities Skylines: After Dark celosvětově vychází ve čtvrtek 24. září za cenu 14,99 $, což je při současném kurzu 350 Kč. Není to sice nejméně, ale oproti DLC na SimCity je to asi polovina. Navíc hra, kterou tito finští vývojáři vytvořili je dnes něčím opravdu výjimečným a je skvělou poctou pro původní díly SimCity.


Ve stejný den také vyjde bezplatný update, který přidá střídání dne a noci, což je funkce, kterou se autoři rozhodli zpřístupnit všem, ošizen tak nezůstane nikdo. Colossal Order slíbil ještě před vydáním další nové informace a trailer, budeme vás tedy informovat, až se tak stane.


Přivítejme první DLC, přichází Cities Skylines: After Dark

13. srpna 2015 v 19:00 | Kolbenova |  Cities: Skylines
Colossal Order a Paradox Interactive si pro nás na herním veletrhu Gamescom konaném minulý týden připravili mnoho nového ohledně Cities: Skylines. Pojďmě si tedy jednotlivé novinky představit.

Prakticky vše se točilo okolo nového rozšíření (tedy DLC), Cities Skylines: After Dark. To přinese do hry noční život, který se projeví například novými typy komerční zóny. První je na volnočasové aktivity, ta bude nejvíce aktivní právě v noci a naopak přes den bude méně aktivní. Druhá bude mít plážové zaměření. Autoři píší, že zde bude mnoho restaurací, plážových barů, malých přístavů, rybářských výletů a podobných služeb pro vaše virtuální občany.

Dále tu nově přibude vězení, kam budou převezeni chycení kriminálníci z policejní stanice. Nezapomnělo se ani na vylepšení v dopravě, bude tu nový cargo terminál pro překládání nákladu mezi lodní a vlakovou dopravou. A z osobní dopravy tu máme přírůstek ve formě nového mezinárodního letiště se stanicí metra, které má být podle vývojářů doslova obří a pojmout mnohem více cestujících. Také autobusové pruhy se dočkají oficiálního zařazení do hry, nyní totiž fungovali pouze pomocí módu Trafic++ ze Steam Workshop.

Kromě vylepšení stávájících druhů dopravy, tu dostaneme dva úplně nové. A to taxi službu a již dříve spekulovanou cyklistiku. Cyklistům budete moci zřizovat cyklopruhy, jak bude fungovat taxi, to se ještě neví.


Pokud jste dočetli až sem, tak je vám asi jasné, že ve hře se bude střídat denní a noční cyklus. Ten však bude vypuštěn zdarma jako update pro všechny! Výše zmíněné funkce a vylepšení pak budou součástí placeného přídavku Cities Skylines: After Dark. Dle mého názoru je to spravedlivé. Jedinou výtku mám ke stále chybějícím tramvajím, které jsou součástí mnoha evropských (nejen českých) metropolí.

A poslední novinkou je oznámení, že v roce 2016 Cities: Skylines oficiálně expanduje na Windows 10 a XBox One. Co se týče dat, je Colossal Order narozdíl od výše vypsaných podrobností opravdu velmi strohý. Datum vyadání DLC After Dark ani nebylo oznámeno.


Video z MHD simulátoru 2009 od Ostrava-Play CZ - Linka 10

8. srpna 2015 v 20:00 | Michal & Ostrava-Play CZ |  MHD simulátor 2009
Mám tady pro vás video od člověka, který se na youtube jmenuje Ostrava-Play CZ, tentokrát jde o linku 10, je to poslední video, které na této stránce zveřejním. Moje aktivita na tomto webu tímto článkem, tedy kromě výročních článků na tomto webu končí. Dále, ale budou publikovat články redaktoři Kolbenova a Ruda. Těším se na vás opět u výročního článku 29. května 2016 nebo někde jinde. Prozatím se s vámi loučí zakladatel a redaktor Michal.


MHD online #3; Railroad Fever

3. srpna 2015 v 23:30 | Ruda |  MHD online
Omlouváme se, že jsme dlouho nenapsali žádný článek, ale v "okurkové seónně" opravdu není o čem psát. S Kolbenovou jsme prošli celý internet, až jsem našel tuhle jednoduchou onlinovku. Jmenuje se Railroad Fever.Jedná se novou hru od Pixel Federation. Náhodně se vám generují koleje, které musíte umístit tak, aby jste propojili začátek a cíl. Za každou položenou kolej po které vlak přejede získáte body. Body se vám však strhnou za kolej mimo trasu. Hra obsahuje dva módy Easy a Hard. V easy stačí propojit začátek a cíl. V hard musíte trasu vést přes dva mezi body.

Hra na dost dlouhou dobu dokáže zabavit. Proto ode mě dostává hodnocení 90%. Zahrát si ji můžete zde.