Červen 2015

Emergency 5; záchranářská strategie

21. června 2015 v 20:00 | Ruda |  Strategie
Ahoj, po dlouhé době je tu článek ode mě. Dnes to nebude ani tak o dopravě, ale spíše o záchraně lidí. Budeme si povídat o hře Emergency 5, která zatím není Česky, ale to nevadí.Jak už napovídá číslo 5, nejedná se o první díl. O co tu tedy jde? Hra je strategii, kde ovládáte IZS. Postupně si kupujete nová vozidla a plníte nové mise. Od začátku máte jen pár základních vozidel, takže si budete muset na nové vydělat. Plníte různé drobné úlohy, za které dostanete body a za ně si pak koupíte novou výzbroj.


Když si koupíte všechna vozidla, tak jste připraveni na misi. V misích si vyzkoušíte vše od nehody tramvaje až po lavinu. Ovšem moc velký požitek si nejspíše neužijete. Hra se neustále laguje a téměř nereaguje. Například místo toho, aby loď plula po vodě, tak pluje po silnici nebo sanitka po vodě. V nové verzi se to "údajně" mělo zlepšit, ale podle dostupných informací se to spíše zhoršilo.

Co se grafického hlediska týče, tak některé animace jsou trochu méně propracované. Hru výjimečně hodnotit nebudu, protože jsem ji nehrál, ale vy si ji určitě ohodnotíte sami.

Cities: Skylines update 1.1 - nejlepší simulace města?

9. června 2015 v 20:00 | Kolbenova |  Cities: Skylines
19. května vyšel zatím největší update 1.1 pro Cities: Skylines. Jak by se dali novinky shrnout? Pro začátek řekněme, že mě to ke hře připoutalo natolik, že tento článek jsem napsal až dnes…

Co je nového?

De facto jsou tu pouze tři novinky, ale věřte, že to je víc než dost. První z nich jsou tři nové mapy v evropském stylu, který, aby byl věrohodný, má vlastní evropské budovy (celkem 50). A to se netýká pouze "běžných" domů, ale i památek, nemocnic nebo policejních stanic.

evropské budovy v kombinaci s pražským orlojem ze Steam Workshop


Za druhé přibyly tunely. Opět je to dotaženo do detailů, takže se to týká silniční i železniční dopravy, tunelové portály působí opravdu velice realisticky a pěkně. Toto si hráči žádali už od vydání hry a bylo jasné, že ve hře scházejí.

A poslední novinkou je možnost vytváření vlastních vozidel, což opravdu výrazně oživilo Steam Workshop, kde si už můžete stáhnout Dodge Ram, Tesla S, Škoda Octavia, Rolls Royce Phantom z roku 1970 nebo newyorkský taxík. Stejně tak autobusy - třeba Ikarus nebo Mercedes, z vlaků lze uvést TGV a ČKD, z letadel určitě Concorde nebo McDonnell Douglas, pak lodě a dokonce i metro, u kterého to však nedává moc smysl, neboť nemá textury.

zleva tunelový portál a kloubový autobus


A jak to funguje?

Jedním slovem perfektně. Ač to skoro zní nemožně, zatím jsem nenarazil na žádnou chybu. Do hry budou vycházet v budoucnu ještě DLC, zatím se spekuluje o tramvajích, nicméně už nyní je hra na absolutním bodu dokonalosti. Kdo nehrál, nepochopí.

Video z MHD simulátoru 2009 od Ostrava-Play CZ - Linka 9

9. června 2015 v 8:43 | Michal & Ostrava-Play CZ |  MHD simulátor 2009
Jelikož spoluredaktoři už dlouho nevydali článek, rozhodl jsem se, že vám ukázu jednoho mladého youtubera, který vydává díly z MHD simulátoru 2009 a jako úplně první na světě natočil linku 9, člověk s přezdívkou Droxa7 se dostal jen k lince 8, pak záhadně přestal natáčet. Určitě Ostrava-Play CZ hoďte like a odběr.

A teď už si jen užijte následující video: