Květen 2015

Šesté výročí blogu - nahlédněte do minulosti

29. května 2015 v 13:00 | Michal
Nechce se mi tomu věřit, ale je to tak, rok se zase s rokem sešel a máme tu šesté výročí stránek. Je to už tolik let, že někteří dnešní návštěvníci stránek se v době zakládání stránek ještě učili číst a tudíž si založení stránek nemohou pamatovat. Chtěli byste se přesunout do doby, kdy byly stránky ještě v plenkách? Stroj času k tomu potřebovat nebudete, stačí jen zavřít oči kliknout na následující odkaz a po načtení stránek je znovu otevřít, ocitnete se na stránkách které jsou věrnou kopií stránek před šesti lety. Články co jsem zkopíroval z těchto stránek, jsem psal já před šesti leti a podle toho to taky vypadá. Až si stránky důkladně prohlédnete, klikněte na odkaz nahoře.

Těď už mi jen zbývá shrnout uplynulý rok na MHD simulátorech. V tomto roce už jsem správu stránek kompletně přenechal svému spoluredaktorovi Kolbenova, který dělá velmi kvalitní články a jsem rád, že jsem dal příležitost jeho velkému talentu. Také jsme tento rok přijali nového spoluredaktora Rudu, na kterém jsem už sám poznal, že bude mít minimálně stejně velký talent, jako redaktor Kolbenova. Na facebooku jsme překonali hranici 300 fanoušků, což je něco neuvěřitelného, protože tyto stránky jsem si založil pouze z nudy a nikdy jsem nečekal, že budou mít tolik fanoušků, mím vzorem byly před šesti lety stránky, které jsou už 4 roky neaktivní. Koho by to zajímalo, já jsem včera úspěšně dokončil maturitu.

Train Driver 15

27. května 2015 v 20:30 | Ruda |  Vlaky & tramvaje & metro
Vydavatel řady úspěšných simulátorů na mobilní zařízení Ovilex vydal další simulátor, tentokrát ze světa železnic. Simulátor dostal název Train Driver 15.

Hra funguje na stejném principu jako Bus Simulator 2015, ale přesto vám princip zopakuji. Cílem je odemknout si všechny vlaky, ty odemykáte za body. Body získáváte za různé úkony během jízdy a nově i za jízdu samotnou. Ale pozor, při překročení rychlosti nebo nezahoukání na přejezdu o body přijdete.


Hra obsahuje 10 tratí včetně tutoriálu a 14 vlaků. Co se týče vlaků, tak ty jsou vymodelovány velice pěkně. To už se o tratích říct nedá. Nástupiště jsou krátká a okolo tratě je téměř jen tráva a pár stromů. Celkově je grafika průměrná až dobrá.


Ovládání je stejné, jako u ostatních vlakových simulátorů. Rychlost ovládáte pákou, světla, dveře a houkačku tlačítky. Hra je ke stažení na Android a iOS. Protože na hře je ještě hodně co vylepšovat, tak ji ohodnotím krásnými 60 %, s tím, že budu doufat, že se okolí tratí vylepší, abych mohl trochu přidat.


MHD online #2; Paris Metro Simulator

20. května 2015 v 20:00 | Ruda |  MHD online
Dlouho mě nemohlo napadnout, o čem bych mohl napsat ("to víte simulátorů není tolik..."). Nakonec jsem se rozhodl pro Paris metro simulator.


Jedná se o další online hru, tentokrát ale z francouzské dílny Lodotouch. Zatím se můžete projet čtyřmi soupravami a to na celkem šesti linkách. Ovládání je velmi jednoduché. Pákou ovládáte rychlost, zeleným tlačítkem otevřete dveře a červeným je zase zavřete. Ale při ovládání si musíte dávat pozor. Hra je na body a za jízdu s otevřenými dveřmi, při zpoždění nebo při překročení rychlosti se vám počet bodů snižuje. Zvyšuje se vám naopak nástupem cestujících.Nad oknem s hrou je menší navigace, která vám ukazuje, kde se nacházíte. Na dolní liště vidíte maximální a aktuální rychlost, ovládací pult a úplně dole orientační mapu linky.

Na závěr se seznámíme s grafikou. Ta je sice 2D, ale modely jsou propracovány do posledního kousku. Na to, že se jedná o online hru, tak si užijete docela pěkný zážitek. Hra je k dispozici opět zdarma na PC nebo také za symbolický poplatek 27 korun na Android a iOS.


PC - online


MHD online #1; Train Station

14. května 2015 v 20:00 | Ruda |  MHD online
Train station je budovatelský online simulátor, který si můžete zahrát na Facebooku. Cílem této hry je vybudovat rozsáhlou železniční stanici a přepravovat nejen cestující ale i materiály. Za přepravování získáváte mince, za které si kupujete nové budovy, vlaky a dekorace. A XP body, pomocí kterých se vám zvyšuje level.


Naleznete tu jak vlaky na páru, naftu nebo elektřinu, tak i nejrychlejší vlaky na elektromagnetickém polštáři. A to nejen z technických velmocí jako je Německo ale i z Česka a ze Slovenska. Vyzdobit stanici si můžete budovami, které jsou v Bratislavě, Benátkách či Londýně.

Ve stanicích vašich přátel můžete jednou denně vypravit expresní vlaky ze všech jejich kolejí. Expresní vlak může přijet do stanice i vám. První možnost je, že se naplno nevěnujete hře, i když ji máte spuštěnou. A druhá je, že za plnění různých smluv získáte určitý počet píšťalek. Vlevo pod záložkou s vlaky na píšťalku kliknete a vlak vám přijede.


Můžete uzavírat smlouvy s ostatními stanicemi, přičemž získáte například Gemy (prémiové platidlo) či novou budovu. Pomocí smluv získáte i věci, které v obchodě nekoupíte. Co se grafiky týče, tak se jedná o velmi propracovanou 2D hru. Hra je k dispozici na PC, Android a iOS a to i v českém a slovenském jazyce. Hru jsem hrál dlouho a už mě nebaví. A protože tam jen klikáte, tak si zaslouží hodnocení 60%.


PC - přes FacebookChyby v Subway Simulator Prague

9. května 2015 v 21:00 | Ruda |  WAPP
Dobrý den,

mé jméno je Ruda a jsem nový redaktor tohoto webu. Články se pokusím psát jednou až dvakrát týdně stejně jako Kolbenova. Doufám, že budou užitečné a budou se vám líbit. S mým nástupem by se také mohla zvýšit aktivita na webu. Takže ještě jednou zdravím Kolbenovu a Michala.

Hitem letošní zimy se stal simulátor pražského metra. Ze začátku se dokonce držel v top 100 aplikací v Google Play. Je ve verzi 1.5.2, ale přesto má spoustu chyb a nedostatků. To první na co bych se zaměřil, bude náročnost. Na mém tabletu s procesorem o frekvenci 1.2 GHz se nenačítají textury tunelu.

Musel jsem tedy na počítač nainstalovat emulátor Androidu a následně tam hru spustit. Ale i přesto je tam jeden bug. Když přijedu do stanice, otevřu dveře a přepnu na venkovní pohled, tak se dveře dokola otvírají a zavírají, do doby než stisknu tlačítko dveře - pak zůstanou zavřené a můžu odjet. Ve stanici Můstek mi dokonce běhali cestující přes koleje.

Dalším nedostatkem by mohla být stanice Depo Hostivař, kterou když projedeme až za obratiště, skončíme v prázdnu. Tam bych udělal nějaké zarážedlo (takové jaké je na železnici) a to by tu soupravu zastavilo a tím ukončilo linku. Co se týče porovnání s realitou, tak tam má ještě hodně daleko. Chybí tam například červené světlo na semaforu či jízdní řád. A určitě by se dalo přijít i na další nedostatky.

Wapp má jinak v plánu i další projekty; linky metra B a C + některé pražské linky tramvají a metro v New Yorku.


Kdy vyjde Trainz: New Era?

6. května 2015 v 20:00 | Kolbenova |  Trainz: New Era
Pokud jste nepodpořili Trainz: New Era na Kickstarteru a stále čekáte na datum vydání, mám pro vás po delší době dobrou zprávu. Stránce trainsim.cz se povedlo zjistit informace o vydání, ke kterému by mohlo dojít teď v květnu. Podle všeho je ale současná verze 1.2 (beta) docela nestabilní a vyvstává tak otázka, jestli se vývojáři raději nerozhodnou déle pracovat a předvést nám lepší zážitek. Uvidíme.