Leden 2015

Subway Simulator Prague; metro v mobilu

31. ledna 2015 v 20:00 | Kolbenova |  WAPP
Subway Simulator Prague je jednoduchá simulace linky metra A pro zařízení s operčním systémem Android. Hra je zatím v začátcích, nicméně už nyní si můžete projet úsek Strašnická-Dejvická, je však slíbena trasa celá. 13. února pak vyjde update, který do hry implementuje zatím chybějící kabinu vlaku a poupraví ovládání rychlosti vlaku. Chválím za velmi povedený systém hlášení, nicméně, a to je opravdu problém, zatím ve hře chybí zatáčky a stoupání. Jedete pořád rovně - někdy je stanice kratší, někdy delší - ale to je vše.

Doufám, že to se tedy časem změní, nicméně je to opravdu jeden z mála hratelných simulátorů na mobilu. Dle recenzí na Google Play soudím, že fanoušci českých simulátorů budou jistě nadšeni, ale běžným uživatelům doporučuji moc od toho neočekávat, možná vás to pak i překvapí.
Simulátor roku 2014 je...

25. ledna 2015 v 20:00 | Kolbenova |  SS 2014
Kdo z vás sledoval vývoj počtu hlasů již zřejmě tuší, který ze tří titulů World of Subways: simulátor londýnské podzemky, OMSI 2 a Cities in Motion 2 byl zvolen simulátorem roku 2014.

Vítězem ve čtenářské anketě 2. ročníku Souboj simulátorů 2014 se stává World of Subways: simulátor londýnské podzemky! Celkem s deseti hlasy překonal o dva OMSI 2. Na třetím místě se pak umístilo Cities in Motion 2 s 5 hlasy. Dohromady tedy hlasovalo 23 čtenářů.

Já vám tedy tímto děkuji za hlasování a za to, že čtete tetno článek. Možná se zde za rok, za dva, za tři... sejdeme u výhry World of Subways 4: New York Line 7, které vychází již 19. března! (více čtěte zde).
19. března - den vydání World of Subways 4

24. ledna 2015 v 20:00 | Kolbenova |  World of Subways 4
Dlouho očekávané pokračování World of Subways 4 se ze své současné beta verze pomalu ale jistě blíží k finálnímu vydání. Původní předpoklady sice hovořily o vydání hry ještě před koncem minulého roku a to datum 19. března už nesplňuje, ale vydání o někollik měsíců později není na poli her výjimkou (viz GTA V pro PC).

A zřejmě posledním spoilerem je pak sada obrázků úplně všech herních postav, které ve hře nalezneme. Vzhledem k jejich vysokému počtu nejsou umístěny pod článkem, ale všechny si je můžete prohlédnout zde. Na tomto odkazu potom naleznete kompletní preview, tj. pravděpodobný finální vzhled hry.

Tak tedy 19. března!City Transport Simulator aneb simulace pražské dopravy

19. ledna 2015 v 20:00 | Kolbenova |  WAPP
Jak jsem minule tvrdil, že se moc lidí nepokouší vytvářet simulátor z prostředí pražského metra, tak jsem se - zdá se - výrazně spletl. WAPP (bývalé Sim Studio), což je velmi malá skupinka lidí, vyvíjí simulátor metra C a některých vybraných linek tramvají (také z Prahy). Mám-li být upřímný, mnohem více se těším na simulaci oněch tramvají, neboť si myslím, že hra přece jenom bude více záživnější v ulicích na povrchu.

Nicméně zatím je ve vývoji právě simulátor pražského metra C a z videa, které přikládám ke článku, je vidět, že se autoři docela snaží. Kupříkladu jsou zde detaily typu informační panel o konečné stanici a příjezdu vlaku. A již v rané fázi můžeme vidět pohyblivé cestující, to je opravdu povedené. Na druhou stranu to budou ještě dlouhé měsíce vývoje, neboť hra nemá ještě ani ozvučení. Posuďte sami:


Chcete se stát redaktorem?

17. ledna 2015 v 20:00 | Kolbenova |  Novinky
Ano, je to tak. Přijmu další redaktory a kolik jich bude, záleží pouze na počtu zájemců. Opět stačí poslat ukázkový článek, jen upozorňuji, aby měl hlavu a patu a nebyl to pouhý výčet nebo seznam funkcí. Kdo máte zájem, piště do komentářů pod článkem! Své ukázky posílejte na e-mail mhdsimulatory@email.cz.

Aktualizace: množství článků bude záviset na Vašich časových možnostech (tedy po domluvě).

Obrazem: otestujte chystaný Metro Simulator

11. ledna 2015 v 20:00 | Kolbenova |  Vlaky & tramvaje & metro
Metro Simulator je simulace městské dráhy, tedy metra, v neexistujícím městě. Většina tresy je na povrchu, ostatně koho by bavilo jezdit pořád v černé díře, že ano? To je ostatně důvod proč se moc lidí ani nepokouší vytvořit reálný simulátor pražského metra.

Hra je již delší dobu ve fázi veřejného beta testování a vývojáři nyní oznámili vydání další beta verze, tentokrát 3.9. Měla by vyjít v těchto dnech. Hra je zatím opravdu chudší, ale také se ještě zdaleka nejedná o finální titul. Hra je k dispozici zdarma.

Až se hra dostane do pokročilejší fáze, možná nypíšu recenzi. Zatím doporučím si hru minimálně vyzkoušet, ostatně na příkladu takového SIMTU můžeme vidět, kam až to lze dotáhnout.


Videa ze hry:Souboj simulátorů 2014 - finále

4. ledna 2015 v 22:30 | Kolbenova |  SS 2014
Počínaje dneškem až do 17. ledna 24. ledna můžete rozhodovat, který simulátor bude na stránkách zvolen tím nejlepším za minulý rok 2014, následně dojde k vyhlášení. Za kategorii vlakových simulátorů zvítězil World of Subways: simulátor londýnské podzemky se 14 hlasy, z autobusových simulátorů OMSI 2 rovněž se 14 hlasy a ze strategií s 8 hlasy Cities in Motion 2, čímž o pouhý jeden hlas překonal vcelku nový titul Train Fever. Naopak nejhůře dopadlo OpenTTD se 2 hlasy, zde si můžete prohlédnout kompletní hlasování:

Aktualizace: hlasování prodlouženo do 24. ledna!