Novinky z OMSI

29. října 2014 v 22:30 | RProky |  Omsi
Jelikož teď ode mne nevyšel 14 dní žádný článek, pokusím se vám to vynahradit řadou novinek, kterých je opravdu požehnaně.

První novinkou, o které zde budu dnes mluvit, jsou cyklisté v OMSI. Na jejich vývoji se podílí autor playerhannes, který vytvořil i velice pěknou mapu Baumgarten. K dispozici by mělo být 12 různých AI cyklistů, kteří se budou lišit pouze barvou kola, oblečení a účesem. Cyklisté zatáčí, kola se točí, ale samotní jezdci zatím nešlapou. Měly by být dostupní po vydání mapy Baumgarten a můžete je použít i do vlastních map.
Druhou, poměrně očekávanou novinkou pro OMSI komunitu, je oznámení data vydání mapy Prahy a s ní i Karosy B951E ve dvou verzích - z roku 2003 a 2006.
V nové verzi Prahy se dočkáme vylepšení stávajícího úseku linky 235 o vodorovné značení, několik statických pozadí a úpravu billboardů či přidání trhlin na silnici. Další věcí, co nový update přidává je linka 219 (stávající 164) a linka C19, která zatím není kompletně hotová a je zachycená pouze její část. Dokončení linky C19 se podle slov autora v některých z nadcházejících updatů.Datum vydání uvedl autor AfG na 1. listopadový víkend.

Tření novinka pojednává o tzv. WIP projektech (Work In Progres).
První z těchto WIP projektů je mapa Krummenaab, která je zajímavá z několika důvodů.
Nejzajímavější věc na mapě je ta, že i když je mapa fiktivní, tak jedna z jejích linek vede do západočeského města Cheb. Bohužel se nedočkáme věrného zpracování města, ale i tak je to zajímavé zpestření mapy, která vznikla z původního projektu Freyfurt.
Dle informací by jsme se měli dočkat těchto 7 linek.
City41: Brandweiher - Hauptbahnhof - Hammerweg [40min]
Intercity51: Hauptbahnhof (Krummenaab) - Neustadt (a.d.WN) - Altenstadt - Altenburg [60min]
Shuttle31: Hauptbahnhof (Krummenaab) - Baumgarten/Hotel IGEL - Flossenbürg, KZ-Gedenkstätte [29min]
Shuttle32: Hauptbahnhof (Krummenaab) - Neustadt (a.d.WN) - Altenburg [40min]
DB6295: Flossenbürg, Bahnhof - Cheb, Nádraží (CZ) [15min]
DB6291: Neustadt, Schulzentrum - Eslarn - Kondrauer Forst [20min]
SWA7: Olympiapark - Kaiserdom - Ostbahnhof (městská linka v Altenburgu) [30min]

Další 2 WIP projekty jsou autobusy Mercedes-Benz Introuro a Solaris Urbino 12 a 18. První autobus, Mercedes-benz, by měl být dostupný ve 3 verzích, a to ve 12 metrové, 13 metrové a školní. Práce na autobusu, na kterém pracuje francouzský autor Setra Homer, se blíží do finále a měl by být hotov na přelomu letošního a příštího roku.Zde přikládám odkaz na domovskou stránku projektu.

Polský autobus Solaris od autora alterra je modelován dle berlínské předlohy, takže bude mít zadní dveře automaticky vyklápěné. Společně s alterrem pracuje na autobusu také Morphi, který je autorem několika skvělých zvukových módů. Autobus by měl být hotov v řádech několika dnů či týdnů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama