Říjen 2014

Novinky z OMSI

29. října 2014 v 22:30 | RProky |  Omsi
Jelikož teď ode mne nevyšel 14 dní žádný článek, pokusím se vám to vynahradit řadou novinek, kterých je opravdu požehnaně.

První novinkou, o které zde budu dnes mluvit, jsou cyklisté v OMSI. Na jejich vývoji se podílí autor playerhannes, který vytvořil i velice pěknou mapu Baumgarten. K dispozici by mělo být 12 různých AI cyklistů, kteří se budou lišit pouze barvou kola, oblečení a účesem. Cyklisté zatáčí, kola se točí, ale samotní jezdci zatím nešlapou. Měly by být dostupní po vydání mapy Baumgarten a můžete je použít i do vlastních map.
Druhou, poměrně očekávanou novinkou pro OMSI komunitu, je oznámení data vydání mapy Prahy a s ní i Karosy B951E ve dvou verzích - z roku 2003 a 2006.
V nové verzi Prahy se dočkáme vylepšení stávajícího úseku linky 235 o vodorovné značení, několik statických pozadí a úpravu billboardů či přidání trhlin na silnici. Další věcí, co nový update přidává je linka 219 (stávající 164) a linka C19, která zatím není kompletně hotová a je zachycená pouze její část. Dokončení linky C19 se podle slov autora v některých z nadcházejících updatů.Datum vydání uvedl autor AfG na 1. listopadový víkend.

Tření novinka pojednává o tzv. WIP projektech (Work In Progres).
První z těchto WIP projektů je mapa Krummenaab, která je zajímavá z několika důvodů.
Nejzajímavější věc na mapě je ta, že i když je mapa fiktivní, tak jedna z jejích linek vede do západočeského města Cheb. Bohužel se nedočkáme věrného zpracování města, ale i tak je to zajímavé zpestření mapy, která vznikla z původního projektu Freyfurt.
Dle informací by jsme se měli dočkat těchto 7 linek.
City41: Brandweiher - Hauptbahnhof - Hammerweg [40min]
Intercity51: Hauptbahnhof (Krummenaab) - Neustadt (a.d.WN) - Altenstadt - Altenburg [60min]
Shuttle31: Hauptbahnhof (Krummenaab) - Baumgarten/Hotel IGEL - Flossenbürg, KZ-Gedenkstätte [29min]
Shuttle32: Hauptbahnhof (Krummenaab) - Neustadt (a.d.WN) - Altenburg [40min]
DB6295: Flossenbürg, Bahnhof - Cheb, Nádraží (CZ) [15min]
DB6291: Neustadt, Schulzentrum - Eslarn - Kondrauer Forst [20min]
SWA7: Olympiapark - Kaiserdom - Ostbahnhof (městská linka v Altenburgu) [30min]

Další 2 WIP projekty jsou autobusy Mercedes-Benz Introuro a Solaris Urbino 12 a 18. První autobus, Mercedes-benz, by měl být dostupný ve 3 verzích, a to ve 12 metrové, 13 metrové a školní. Práce na autobusu, na kterém pracuje francouzský autor Setra Homer, se blíží do finále a měl by být hotov na přelomu letošního a příštího roku.Zde přikládám odkaz na domovskou stránku projektu.

Polský autobus Solaris od autora alterra je modelován dle berlínské předlohy, takže bude mít zadní dveře automaticky vyklápěné. Společně s alterrem pracuje na autobusu také Morphi, který je autorem několika skvělých zvukových módů. Autobus by měl být hotov v řádech několika dnů či týdnů.

Souboj simulátorů 2014

25. října 2014 v 20:45 | Kolbenova |  Souboj simulátorů
Příští týden v sobotu odstartuje zcela nové hlasování o nejlepším simulátoru pro letošní rok; tedy Souboj simulátorů 2014. Předběžne zde mám seznam her, které budou do hlasování určitě zařazeny:

Vlakové simulátory
Trainz 12
Train Simulator 2015
World of Subways: Simulátor londýnské podzemky

Autobusové simulátory
European Bus Simulator 2012
Simt MHD
Citibus Simulator 2012

Strategické simulátory
Train Fever
Cities in Motion 2
-třetí: ještě nebylo rozhodnuto-

Postupující tituly z každé kategorie se potom "utkají" mezi sebou. Pokud vás napadne jakákoliv hra z těchto kategorií z poslední doby, rozhodně napiště do komentářů. Pokud by se jich objevilo více, zařadím je do hlasování také.

První video z World of Subways 4

18. října 2014 v 20:00 | Kolbenova |  World of Subways 4
Opět se po delší době dozvídáme o rozpracovaném čtvrtém pokračování série World of Subways. Tentokrát je to formou videa, které ná morvnou ukazuje, jak celá hra vlastně vypadá. Škoda snad jen velice nízké kvality obrazu. Vzhledem k tomu, že je video v němčině, nemám nejměnší ponětí, o čem se tam povídá.


Sleva na zlatou verzi SIMT

8. října 2014 v 21:00 | RProky
Zdravím, jak jste si už určitě všimly na facebooku, tak je zde opět možnost koupení zlaté verze hry SIMT MHD za výhodnější cenu. Možná si někdo řekne, proč by měl platit za něco, co ještě není zcela dokončené a může jezdit i zdarma. Nyní mu na tuto otázku odpovím.


Ve zlaté verzi si na rozdíl od normální hry, kde jezdíte pouze vozy Solaris, můžete např. zajezdit vozy Karosa B 731, SOR NB 12 či můžete vyzkoušet trolejbusy Škoda 14 Tr, 26 Tr a Solaris 27 Tr. Další dobrou věcí ve zlaté verzi je střídání dne a noci, autobusové depo pohled z kabiny a spousta dalších věcí, které se dočtete zde. Aktualizace, ve kterých se přidávají někdy poměrně zajímavé novinky, jsou dostupné pouze ve zlaté verzi. Pokud tuto hru hrajete, tak jste si určitě všimly, že hra běží online, tudíž musí běžet na nějakém serveru a jeho provoz taky není poměrně levná záležitost. Samozřejmě nesmíme zapomenout na nákup licencí pro různé softwary a pronájmu autobusů pro nahrátí profesionálních zvuků. A to všechno dělá velmi malá skupinka lidí.


Cena hry se pohybuje od 60 Kč (2,5€) do 360 Kč (14€). Záleží, na jak dlouho si hru koupíte.Takže, pokud jsem vás alespoň trochu přesvědčil, určitě neváhejte a objednávejte, máte čas do 20. října 2014.

Simt MHD se brzy dočká tramvají

5. října 2014 v 20:00 | Kolbenova |  SIMT
Tramvajová trať je již v SIMTU ve své podstatě dokončena, zbývá tak to poslední (pravděpodobně nejdůležitější); vozovna. Autoři to vymysleli zajímavým způsobem, podobu vozovny nechají navrhnout vás; hráče a ulehčí si tak práci. Své návrhy můžete zasílat do 15. října. Další podstatná informace je, s jakými tramvajemi si to vlastně budeme moci zajezdit. Na začátku by to měl být typ KT8DP.RN2P a později také VarioLF nebo legendární T3. Co myslíte, dočkáme se někdy i ForCity?Jak by měl návrh vypadat, více informací zde.

Zkušenosti #3 - Bus Driver

1. října 2014 v 20:15 | RProky |  Bus Driver
Dnes jsem si pro vás připravil poměrně postarší hru Bus driver, o které jste zde v dřívějších dobách již mohli číst. Najdete tu různé druhy počasí, rozdílné typy linek a i několik fiktivních autobusů připomínajících reálné. Hra disponuje poměrně kostrbatou grafikou a špatným ovládáním. To je sice v podstatě jednoduché, protože vám stačí jenom pár kláves a šipky, ale vybrat prudkou zatáčku pouze šipkami tak, aby se vám nestrhly body, kupříkladu za náraz do svodidel, je skoro nemožné.


Tím se dostávám k další věci, ve hře jsou zavedeny body, dají se získat za správné zajetí k zastávce, za průjezd semaforu na zelenou, za ujetí určitého počtu kilometrů bez nehody či za použití blinkrů, jenže pokud třeba prudce zabrzdíte či nechtěně přejedete z jednoho pruhu do druhého bez blinkru, tak se vám body odečtou. Bohužel počet bodů, který se vám přičte, bývá většinou menší než ten, který se vám odečte.


Tím bych toto menší vzpomenutí na dnes již veteránskou hru ukončil, vaše zkušenosti můžete opět psát do komentářů.