Srpen 2014

Mini Metro; největší návykovka

31. srpna 2014 v 20:15 | Kolbenova |  Vlaky & tramvaje & metro
Mini Metro není simulátor jaké dnes známe. Vaším jediným úkolem v této hře je totiž přepravit lidi z jedné stanice na druhou. Zní to jako všechny ostatní strategie? Jenomže... nejsou zde názvy zastávek, typy souprav, ekonomický panel a 3D grafika. Cestující přepravujete pouze pomocí linek metra, u kterých se vám postupně odemykají upgrady jako zvětšování velikosti soupravy, počet linek a počet tunelů pod řekou (ta je jediný vedlejší prvek, který ve hře naleznete, pozn. autora). Už vám to asi nezní moc jako Cities in Motion.

Vše, co ve hře děláte, je, že kreslíte linky tak, aby se vám nepřeplňovali náhodně generované stanice. Pokud překročí určitou kapacitu, vy prohrajete a musíte hrát znova. Hra je tedy opravdu velice jednoduchá. Smutnou zprávou je, že na herním portálu Steam stojí 7 €, což je při dnešním kurzu necelých 200 Kč. Nicméně zkušební verzi si lze zahrát zde. Placená se liší zejména více mapami (například New York nebo Paříž). Ať už si zahrajete jakoukoliv variantu, nezapomeňte si na ní vyhradit čas, u této hry ubíhá hrozně rychle...

Osobně jsem hrál pouze alfa verzi, pokud bych si tedy koupil placenou, tak se určitě dočkáte plnohodnotné recenze.

SIMT v číslech; najeto 540 tisíc kilometrů

27. srpna 2014 v 21:10 | RProky |  SIMT
Před 3 lety a 7 měsíci vznikla první verze hry SIMT MHD. Dnes se podíváme na nějaké ty statistiky, které byly psané na jejich facebookové stránce. Jsou platné k 21. srpnu 2014:
  • nejježděnějšílinkou je linka 20, která byla odjeta celkem 19 998krát, já osobně ji jel 69krát
  • nejméně hráči využívanou linkou je linka 22, která byla odjeta pouze 1 947krát
  • mezi trolejbusy se drží na první příčce linka 13, která překonala 12 260 najetí
  • celkově, a toto číslo mě velmi překvapilo, bylo odjeto 88 152 linek a najeto 543 388 km
  • celkový obnos hráčů je přes 40 810 000 herních korun a celkový čas strávený u hry je cca 38 000 herních hodin
  • velikou gratulaci má ode mne hráč misa2, který se stal nejlepším hráčem roku 2014 s počtem 31 136 zkušenostních bodů
Když jsem se díky psaní tohoto článku podíval na svoje statistiky, tak jsem se docela zastyděl při zjištění, že mám najeto pouze 100 linek.


Trainz: New Era přichází v pre-beta verzi

16. srpna 2014 v 20:05 | Kolbenova |  Trainz: New Era
V těchto dnech nově začalo první testování pre-beta verze Trainz: New Era. Jedná se však o uzavřené testování, ke kterému mají přístup pouze ti, co podpořili autory hru příslušnou částkou na serveru Kickstarter. Nicméně zatím o moc nikdo nepříchází, hra je ještě v počáteční fázi, vyjít má někdy koncem tohoto roku. Jak již bylo dříve řečeno, tento díl Trainzu nabídne v prvé řadě novou technologii grafického enginu. To je rozhodně dobré vědět, protože většina dnešních simulatorů právě na grafice ztroskotá. Podceňovat se nemá nic!


OMSI 2

13. srpna 2014 v 20:00 | RProky |  Omsi
Jak již z názvu vypovídá, OMSI 2 je nástupcem známého simulátoru OMSI od tvůrců MR-Software. Na rozdíl od svého předchozího dílu běží hra na novém enginu zajišťující podporu více jader u procesoru. Nově se zde také setkáme s autobusem MAN NL 202 a kloubovým autobusem MAN NG 272. Základní mapa Berlín prodělala celkem hodně změn, nyní se odehrává v rozmezí let 1986-1994 a k dispozici jsou linky 5 a 92. Do OMSI editoru si nyní můžete naimportovat mapové podklady, takže další výhoda, pokud patříte mezi tvůrce map.


Mezi hlavní výhody OMSI 2 patří možnost vložení dalších autobusů, které známe z našich silnic, například: SOR C10,5 , Karosa C954/C954E, Karosa B731,B732 a další... Vzhledem k velkému množství adonových map vás hra jen tak neomrzí... Nebaví vás jezdit jenom po Berlíně? Proč třeba nezkusíte Prahu, Ústí nad Labem, Dolní Kounice nebo třeba polský Szczecin? A když už by se vám náhodou stalo, že vyzkoušíte všechny mapy a autobusy, můžete zkusit vlastní tvorbu, fantazii se meze nekladou. Ve hře také můžete jezdit v různou denní dobu, v různých ročních obdobích, nebo můžete jezdit za deště, slunečna i na sněhu.


Články opět i ve středu!

10. srpna 2014 v 20:00 | Kolbenova |  Novinky
Dříve jsem se snažil psát články dvakrát týdně, což se ukázalo jako ne moc praktické. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl přijmout dalšího redaktora. Nakonec jsem si vybral uživatele pod přezdívkou "RProky", a tak vám mohu oznámit, že od příštího týdne budou články opět i ve středu. Standartně se bude jednat o čas 20:00.

Pokud jste se chtěli stát redaktorem také a nevyšlo to, nebojte se - RProky ještě není poslední posila...

Nejšílenější simulátory #3; Ski Region Simulator 2012

3. srpna 2014 v 20:00 | Kolbenova |  Nejšílenější simulátory
U této hry je jeden zásadní problém. Už od začátku máte pocit, jakoby i sami autoři nechtěli, aby hra vůbec vznikla. Proč tomu tak je?

Tak příkladem může být úkol, kde musíte řídit kabinovou lanovku, což bohužel znamená, že držíte jedno tlačítko a čekáte než lanovka dojede nahoru. Je tu ale mnoho dalších úkolů nebo dopravních prostředků, třeba rolba či skútr. Prakticky nic zde sice není vyloženě zábavné, ale trochu se u toho alespoň zabavíte. Narozdíl od házení sněhových koulí po lidech, kteří nemají žádnou kolizi a chovají se většinou jako roboti.

Dále grafika působí tak neuvěřitelně odfláknutě až to bolí. Pojem fyzika autorům také nic neříká, ostatně když je skútr odhazuje osobní auta na všechny strany, tak už končí veškerá legrace (nebo začíná?). A jak už jsem výše zmínil, lidé nemají fyziku vůbec žádnou, jstou to čistí duchové.

A ano, ani na ekonomický mód se tu samozřejmě nezapomnělo. Ten je formou tabulky a snaží se zachránit zbytek hry. Háček je v tom, že abyste si mohli koupit třeba skútr, musíte plnit tolik nesmyslných úkolů, až vás to omrzí a hru prostě vypnete.