Červenec 2014

Chcete se stát redaktorem?

26. července 2014 v 20:00 | Kolbenova |  Novinky
Na webu je nyní pravidelně jeden článek za týden, rád bych ale to ale měnil a vydával dva. Sám bych na to už nestačil vzhledem k tomu, že tento web není ani zdaleka jediný, kterému se věnuji. Jedinými požadavky jsou: psát alespoň jeden článek za týden a mít nějaké základní informace o gramatice a stylistice českého jazyka. Máte zájem? Piště do diskuze.Nová verze SIMT přináší kolize objektů, vozovnu a údržbu vozu

20. července 2014 v 20:00 | Kolbenova |  SIMT
Dnešní článek tentokrát nevěnuji našemu letnímu seriálu, ale nové verzi simulátoru dopravy SIMT, konkrétně 1-1-2-55. Jedná se totiž o zatím největší update této hry, nutno však podotknout, že vyšel už 9. července.

Co je nového?


Nová verze obsahuje vozovnu s funkční myčkou, dílnou, dvěma čerpacími stanicemi a dalšími prvky. Dále došlo k rozšíření trolejbusové sítě, projet se můžete na dvou nových trolejbusových linkách 16 a 17 s upravenými vozidly 26Tr (nové zvuky, upravené modely apod.). Další úpravy jsou pak nové animované buse panely, modely semaforů se systémem senzorů ve vozovce pro plynulejší dopravu, nové zvuky hlášení, předělané menu a další drobná vylepšení.

Vozidlo se vám bude nově opotřebovávat - žárovky, brzdy, filtry, tlumiče, lak, pneumatiky, akumulátor a také koroze. Budete se muset starat o čistotu vozu, a to jak tu vnější, tak i tu vnitřní (na tom závisí, kolik s vámi bude jezdit cestujících). Konečně byly také zavedeny kolize objektů (zatím ve fázi alfa verze), proto si dávejte pozor kudy jedete. V dílně se pak v pravidelných intervalech provádí revize vzduchových zařízení a dokonce nechybí technická kontrola vozu jednou za rok.


Web hry má také poupraven a můžete nově chatovat s ostatními hráči.

Nejšílenější simulátory #2; Farming Simulator 2013

12. července 2014 v 20:00 | Kolbenova |  Nejšílenější simulátory
Dnes se podíváme na mnohem známější Farming Simulator 2013. A mám-li být upřímný je docela povedený. Opět to však stojí z velké části na ekonomickém módu. Ten je sice povedený a je mnohem lepší než v mnoha jiných hrách, ale není to už nic nového. To však dobře zachraňuje vše ostaní. U této hry totiž nesmíte na nic zapomínat, jinak se vám to může vymstít. Musíte zkrátka přemýšlet nad každým krokem.

Další věcí je grafika. To pouze krátce, neboť to není žádná sláva, ale může být hůř. Z pozitvních věcí lze zmínit, že si třeba můžete najmout zaměstnance, který práci odedře za vás, pak mu ale musíte náležitě zaplatit. A tímto nenásilným způsobem je do hry zapojen právě ekonomický mód.

Jedná se tak o velice moderní farmaření se všemi vymoženostmi, co vás jen napadnou, z tohoto důvodu opravdu nedoporučuji srovnávat s českými farmami. Ostatně je to německá hra...Nejšílenější simulátory #1; Popeláři

5. července 2014 v 20:30 | Kolbenova |  Nejšílenější simulátory
Hra vás vcelku příjemně uvítá ekonomickým módem. Sice je to mnohokrát omleté, ale jako příjemné spestření hry to rozhodně má svoje místo i u tohoto titulu. Problém nastane u samotného vývozu odpadků, a to ve hře s názvem Popeláři rozohdně není dobré znamení. Musíte vylézt z vozu, dotáhnou popelnici k vozu, chvíli počkat a pak vzhůru pokračovat k dalšímu domu, dke se to bude opakovat a to vás prostě přestane po chvíli bavit. Vše zde trvá - hra je totiž až moc reálná a tak není divu. Ostatně koho by bavilo vyvážet odpadky, že?

Bohužel autorům se nedostatky nepovedlo nahnat ani na grafice, která má i na poměry doby, kdy vyšla (což bylo v roce 2009), podle mého otřesnou grafiku. Ale není divu, ono je to od německého studia Astragonu. Každý fanoušek simulací již ví, že se jedná o vývojáře známých her Bus Simulator 2008, 2009 a 2012. A pravidelní čtenáři těchto stránek ví, že jsem zkritizoval první dva zmíněné díly této autobusové série a ani dnes tomu nebude jinak. Název "Popeláři" je vcelku výstižný.