Květen 2014

5. výročí MHD simulátorů

29. května 2014 v 12:55 | Michal
Dnes je to přesně 5 let co byly tyto stránky založeny. Oslava nebude probíhat dnes, ale v pátek 30.5. od 18:00, půjde o vaše dotazy, pokud by někdo měl na nás nějaký, tak nám ho buď pošle, nebo pokud bude chtít, může připojit i jeho skype jméno a my mu 30.5. od 18:00 do 20:00 zavoláme, aby jsme jeho daný dotaz i prodiskutovali. Dotazy posílejte buď prostřednictvím kolonky v menu nebo na e-mail: mhdsimulatory@email.cz do páteční 18. hodiny. Pokud by bylo málo dotazů, akce se zruší nebo odloží na prázdniny, pokud by jich bylo naopak hodně vybereme jen ty nejzajímavější. Rádi bychom byli i za ty, kteří se na vývoji těchto stránek podíleli např. Droxa7, CrazyDave atd.
Akce byla zrušena.

Článek s odpověďmi Daniela Viktorina by měl vyjít v průběhu následujícího víkendu.

SITS Subway #3; krátká ukázka

24. května 2014 v 20:00 | Kolbenova |  Vlaky & tramvaje & metro
První část trati v SITS Subway bude vedena po povrchu. Bude se jednat o historický úsek, kde dříve vlaky převážely uhlí a proto ještě nemůžeme očekávat žádné moderní prvky.

Vzhledem k tomu, že se bude jednat o beta verzi, budou zde pouze dvě stanice. Pokud však máte alespoň trochu výkonný počítač, budete si moci vychutnat nádhernou grafiku a velký důraz na detaily, které dohromady vytvoří reálný pocit z jízdy. Ovšem podle níže dostupného videa můžete vidět, že se kolem ještě nenalezneme velké množství objektu.

Ostatně to můžete posoudit sami zde, na videu od autorů:SITS Subway #2; grafika

17. května 2014 v 20:00 | Kolbenova
Druhý díl seriálu ohledně SITS Subway bude na téma grafiky, ta bude totiž jednou ze silných stránek tohoto chystaného titulu. Jak již bylo minule zmíněno, celá hra bude v Cry Engine 3, což umožní vysoké detaily odjektů, ale také efekty počasí, stíny apod. Autoři si opravdu pěkně pohrávají s drobnostmi jako cedule, nápidy, odpadky a další věci, které dohromady vytváří věrohodný pocit ze hry.

Jedinou daní za tohle všechno budou pravděpodobně vysoké hardwarové nároky, což částečně vyřeší možnost výběru mezi detaily "Very High" a "Low".

Zde přikládám opět pár dalších screenshotůSITS Subway #1; představení

10. května 2014 v 20:15 | Kolbenova |  Vlaky & tramvaje & metro
Dnes tu mám pro vás něco opravdu speciálního! Jedná se o nově chystaný simulátor SITS Subway, který měl být původně reálnou simulací pražského metra. Ačkoliv nakonec bylo rozhodnuto o vymyšlené trati, není důvod tuto hru ihned zavrhnout, ba naopak. Simulátor slibuje moderní grafiku a to díky Cry Engine 3, u pražské podzemky by se také nedal naplno využít potenciál, neboť se nachází kompletně pod úrovní povrchu. Autoři se navíc kvůli tomu rozhodli vybudovat i část okolí metra s možností pohledu cestujícího. Také bude možnost si kvůli nárokům na HW nastavit nižší nebo vyšší grafiku.

"V první uvolněné verzi bude k dizpozici už pár stanic. Budou k dizpozici soupravy, depa a i zákoutí metra; jako třeba trať, kde se testují nové vozy. Budou k dizpozici různé eventy jako třeba pády do kolejí."

Opravdu jsem zvědavý, co přesně bylo myšleno těmi "pády do kolejí"...

Zde přikládám pár oficiálních screenshotů od autorů, příště si představíme ještě další věci (a není jich málo...), které nám tato hra přinese.

Ptejte se Daniela Viktorina!

3. května 2014 v 20:00 | Kolbenova
Každý čtenář na tomto webu určitě zná nebo alespoň slyšel o Danielu Viktorinovi. Tak trochu byl také inspirací k založení těchto stránek. Včera již oficiálně publikoval svoji novou hru 2D Bus Simulator pro Android (následovat bude ještě iOS, Mac a Win8) a nyní ve spojení s 5. výročím tohoto blogu pro vás s ním připravíme rozhovor exkluzivně pro MHD Simulátory. Ovšem otázky budete pokládat vy; čtenáři, stačí akorát napsat do komentářů pod tento článek Vaši otázku/y.

Rozhovor, Osobně se ho můžete ptát ZDE

Pokud by otázek bylo velké množství, vyberou se ty nejčastější, popř. nejzajímavější - pozn. red.