Březen 2014

VK software chystá simulaci pražských linek 18 a 22

29. března 2014 v 21:30 | Kolbenova |  Vlaky & tramvaje & metro
Dnes si povíme konečně zase o něčem novém a ne pouze o Simtu nebo Tram Tycoonu. Jedná se o zřejmě o menší skupinku lidí, kteří pracují na vylepšování již existujících her (ano, tím jsem se dříve také chvíli zabýval). Jejich prvním kouskem by měla být samostatná hra SPTD - Simulátor pražské tramvajové dopravy. Název je velice krkolomný a upřímě doufám v jeho změnu ještě před vydáním, ke kterému by mělo dojít v březnu, ten ovšem končí a pochybuji, že se toho během tří dnů opravdu dočkáme.

Konkrétně by se mělo jednat o simulaci pražských tramvajových linek 18 a 22 s nejmodernější soupravou 15T. Více se dozvíte na oficiálních stránkách.

Nová linka v Simtu, Tram Tycoon pro Mac a informační panely

22. března 2014 v 20:00 | Kolbenova |  SIMT
Poslední dva články byly o Simtu a dnes tomu nebude jinak. Ten totiž před pár dny dostal novou linku číslo 22, hru nemusíte nijak updatovat, vše se automaticky stáhne při startu hry. Brzy má však hlavně vyjít článek od samotných autorů Simtu, kde se konečně představí depo a servisování vozidla (funkce apod.). Podle nich to přinese něco dosud nevídaného napříč všemi dopravními simulátory a to zní zatím opravdu slibně.

Abych ale nemluvil jenom o Simtu, tak zmíním také jednu drobnost - byl konečně publikován Tram Tycoon pro Mac.

Poslední věc... jak jste si jistě mohli všimnout, středeční články ruším, protože není jednoduše o čem psát. Místo toho zde jsou nyní informační panely, kde se zobrazují nejdůležítější odkazy, články a události. Ostatně kvalita je lepší než kvantita, ne?

Simt MHD vám ukáže stav vozu

15. března 2014 v 22:30 | Kolbenova |  SIMT
Z další novinkou a opět ze Simtu vám přináším dnešní sobotní článek. Tentokrát si pro nás vývojáři této rychle expandující hry přichystali další detaily ohledně nového depa a jeho dalších funkí a jedno z nich má být graf o stavu vašeho vozu. A budete zde mít toho opravdu hodně - žárovky, brzdy, tlumiče, pneumatiky, akumulátor, ba dokonce i korozi! Bude stačit pouze zajet do depa, které bude mít mimojiné automaticky otevíratelná vrata.

Jak se vám graf líbí?

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1896803_590711847673232_2015994657_n.jpg

Obrázky z nového depa Simtu

8. března 2014 v 20:00 | Kolbenova |  SIMT
Středeční článek bohužel opět chyběl, ale znova se nic během posledních dnů nestalo. Články budu psát opravdu jedině, když je o čem. Kratší aktuality můžete v průběhu týdne sledovat vždy na facebookovém profilu webu.

Nyní už ale k dnešnímu tématu - nové depo v Simtu. Sami autoři již zveřejňují nové informace a screenshoty ze stavby, ale zatím lze jen odhadovat, jak dlouho na něj budeme čekat. S největší pravděpodobností by mohlo být součástí další verze, jejíž vydání je předběžně stanoveno až na 15. července 2014. Podle oficiálních informací zde budou automaticky otevíratelná vrata a pár dalších vychytávek. Je vidět, že Simt míří opravdu vysoko!
Oficiální stránky jsou nyní v nové podobě

http://simt-mhd.net/sekce/galerie/images/image6.jpg

Souboj simulátorů 2014 již v létě!

1. března 2014 v 20:00 | Kolbenova
Účast na hlasování v Souboji simulátorů 2013 byla neočekávaně vysoká a skoro 90% čtenářů tohoto webu si přeje soutěž i letos. Mohu vás potěšit, že Souboj simulátorů 2014 nás letos nemine. Abych mohl trochu napnout, tak hlasování začne tentokrát již v létě, pravděpodobně během letních prázdnin.

Nebude se ale jednat pouze o další opakování a tak se dočkáte spousty novinek o kterých se průběžně dozvíte tady na stránkách. Samozřejmě můžete posílat a psát své náměty do komentářů nebo do zpráv v menu.