Prosinec 2013

Co nás čeká v roce 2014?

28. prosince 2013 v 20:00 | Kolbenova |  Novinky
Rok 2013 bude za čtyři dny minulostí. A co to znamená pro svět simulátorů a tohoto webu celkově?

Nejdříve si shrneme, co si pro nás všechno připravili vývojáři. Příští rok se totiž dočkáme nového Trainz: New Era s ohromující grafikou a World of Subways 4, kde se vrátíme zpátky do New Yorku, ale tentokrát na linku 7. A to je vše? To určitě ne, Daniel Viktorin se rozhodl vyvíjet simulátory pro mobilní a tabletové platformy, příští rok se tak dočkáte nové tramvajové simulace a nějakých recenzí na tyto hry.

Na webu nás toho taky čeká dost, ale o budoucnosti do příštího roku se dozvíte až po 1. lednu, kdy si představíme chystané novinky a také navštěvovanost webu za rok 2013.

Letos se toho již odehrálo hodně, proběhlo hlasování o nejlepší dřívější simulátor, což byla také poslední aktivita na webu původního administrátora Michala. Pak jsem web převzal já - Kolbenova a bylo zde hned další hlasování o nejlepší novodobý simulátor, ovlivnit výsledek anket ještě můžete do 1. ledna, kdy dojde ve 20:00 k vyhlášení (hlasujte zde).Takže se tímto loučím pro letošní rok a těším se do toho příštího, který bude pro web zlomový v mnoha ohledech!

Nové položky ke stažení

21. prosince 2013 v 20:00 | Kolbenova |  Novinky
Během minulého týdne se v kategorii Download centrum objevilo pár dalších FREE titulů. Nyní můžete stahovat nejnovější verzi Simt MHD, Cities in Motion DEMO nebo Subway Simulator pro Android a BlackBerry. Kromě toho byl vytvořena nová úvodní stránka, kde máta doporučené hry a vylepšení. Také tam uvidíte, pokud vyjde nový update na některou položku. Zatím si můžete stahovat simulátory pro platformy Windows, Mac, Android, iOS, Windows RT a BlackBerry. Časem se možná dočkáme i něčeho pro Windows Phone.

A ještě něco...

Slíbená předělávka MHD Simulatoru sice nebyla zrušena, ale kvůli časové náročnosti, je vydání posunuto na dobu neurčitou. Tím nechci naznačit, že je to konec vývoje tohoto vylepšení, ale dnes už se jedná o postarší simulátor, který je spíše spestřením. A upřímě, jak často MHD Sim. oproti jiným hrám hrajete?

Tramvaje Daniela Viktorina míří na smartphony

14. prosince 2013 v 20:00 | Kolbenova |  Daniel Viktorin
Není to tak dlouho, co vyšlo pokračování City Bus Tycoonu HD. Daniel Viktorin byl však potěšen pár tisícema stáhnutí aplikace, a tak je pravděpodobné, že se brzy dočkáme dalšího obohacení jeho vývoje pro smartphony a tablety nebo tomu naznačuje alespoň publikovaný snímek s titulkem "It's time for another type of tycoon... TRAMS!" ("Je čas pro další typ obchodního magnáta... tramvaje!").

Tentokrát by se však mohlo jednat už o nějakou tu větší změnu. Už je stejně potřeba, jeho první tabletová hra Transport Them All dostupná pouze pro iPad je prakticky i dnes neznámá. CBT už si pár lidí stáhlo, ale to hlavně kvůli vydání pro Android, iOS, Windows Phone a Windows 8, stejně tak výše zmíněný nástupce CBT2, celkově to však není skoro žádný úspěch ve srovnání s konkurencí. Nyní se však dočkáme konečně po delší době tramvají! A já upřímě doufám, že hra bude více inovativní a hlavně by mohla vyjít také pro Windows 7. Ale to je jen mé přání, už dlouho jsme se totiž nedočkali žádné hry ve stylu MHD Simulatoru.

Také jsem se dříve zmiňoval, že se dočkáme CBT2 i pro Mac. Ale na to můžeme zapomenout, dosud totiž nejsou známi žádné informace.

A na závěr oficiální screenshot tramvaje:

https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/1441533_192597924263169_190729195_n.png

WoS4 aneb new-yorkská linka 7

8. prosince 2013 v 20:00 | Kolbenova |  World of Subways 4
Omlouvám se za zpožděné vydání článku.

V září byl oznámen nový World of Subways 4, také jsem se dozvěděli, že se vrátíme zpátky do New Yorku, avšak tentokrát na linku 7.

Pojďme si tedy linku 7 představit. Je zde dohromady 8 bezbariérových stanic. Linka byla otevřena 13. června 1915, takže nečekejte moc moderních prvků. Máme zde celkem 21 stanic z nichž je 11 v provozu pouze ve špičkách a jen v některých směrech, příští rok bude otevřena nová stanice "34th Street". "Sedmička" je však zatím vedena z Main Street v Queensu na Times Square ve čtvrti Manhattan.

Nakonec pár reálných obrázků a malý screenshot ze stavby WoS4 od vývojářů: