Listopad 2013

Nový Trainz míří vysoko, podíváme se do Afriky s 64-bitovou grafikou

30. listopadu 2013 v 20:00 | Kolbenova |  Trainz: New Era
Dnes tu mám pro vás spoustu nových promo plakátů a videí. Jsou to spíše motivační plakáty, reklamy a rozhovory. Nicméně z toho se dá zjistit opravdu hodně zajímavých informací a už teď je jisté, že název "New Era" je více než trefný. Před Auranem tak stojí opravdu nelehký úkol - udělat z Trainzu realistický simulátor schopný konkurovat ostatním hrám vlakového žánru. Přece jenom evoluce Trainzu se už před pár lety skoro zastavila a ačkoliv jsem si Trainz 2010 velmi oblíbil, nemůžu totéž říct o jeho nástupci (více o Trainz 12).

Nejprve si tedy představíme ty spousty novinek, co nám vývojáři slibují. Začněme grafikou - v té se Trainz změní nejvíce, dostane totiž grafický engine E2, který umožní vytvořit 64-bitovou verzi, skvělé panoramatické efekty a další věci. Dále bude ve hře mnohonásobně lepší fyzika vlaků, což považuji za největší dosavadní problém Trainzu.

A v neposlední řadě stojí za to také zmínit, že se podíváme do mnoha světových metropolí. Ale netěšte se, Česko tam opravdu není, za to se dočkáme USA, Velké Británie, Německa, Francie, Maďarska, Austrálie, Ruska, Indie, Japonska a Jižní Afriky.
Trainz: New Era - způsob financování

23. listopadu 2013 v 20:00 | Kolbenova |  Trainz: New Era
13. listopadu byl Trainz: New Era oficiálně spuštěn na Kiskstarteru.

Cílová částka, kterou Auran potřebuje je 165 000 USD, zatím se pohybuje kolem 20 000. Přispět můžete i vy, částkou až 8 000 USD a dostanete za to různé dárky. Začíná se na 5 - za něj dostanete digitální tapetu na počítač, za 25 můžete získat dokonce samotnou hru ve speciálním vydání "Driver Edition". Pokud chcete beta verzi, musíte zaplatit 45, pokud pre-beta, tak 55. Je možné získat i alfa verzi, to si ale zaplatíte 2 500 USD. Tím to však ještě nekončí, za jiné ceny je možné získat i vlastní vůz či postavu ve hře.

Příštní týden vyjde článek, kde se dočkáte kromě spousty obrázků a spotů na nový Trainz také videa. A na závěr nový screenshot:


City Bus Tycoon 2 HD již ke stažení

16. listopadu 2013 v 20:00 | Kolbenova |  Daniel Viktorin
V říjnu publikoval Daniel Viktorin pokračování své hry City Bus Tycoon 2 HD. Prozatím si jej můžete stáhnout pro iOS, Android, Windows 8 a Amazon (zařízení Kindle). Dále bychom se měli dočkat verze pro Mac, ale už je to měsíc, co vyšla verze pro výše zmíněné Windows 8 a stále nic. U všech platforem máte na výběr z FREE a FULL verze - u té se cena pohybuje kolem 70 Kč, což je trochu přehnané, na to, co hra nabízí. Zatím jsem viděl pouze 1 uživatelskou recenzi na Google Play, to znamená, že počet stažení asi nebude nijak oslnivý.

Smutné je, že Daniel Viktorin se dále nevěnuje mnohem úspěšněšímu MHD Simulatoru a v neposlední řadě by jistě pomohla všem jeho novým hrám alespoň 3D grafika. "HDéčko" dnes už prostě nestačí.Trainz čeká nová éra a míří na Steam

9. listopadu 2013 v 20:00 | Kolbenova |  Trainz: New Era
Jak jsem již dříve psal, Auran opět chystá nový Trainz, což také potvrzuje dlouhodobé nevydávání updatů na současný Trainz 12. Z dřívějších uniklých informací vyplývalo, že se bude mít jednoduchý název Trainz 14, pokračování však nakonec ponese název "Trainz: A New Era". Hra bude také nejdříve financována z KickStarteru, platformy pro financování projektů.

To ale není vše, Auran chystá hned další projekt - Trainz: World of Rail. Hra bude zcela zdarma, bude se jednat pouze o online hraní a to prostřednictvím Steamu. Měly by zde být rozsáhlé mapy světa, více o obsahu se toho ale neví. World of Rail je již připraven na beta testování a New Era začne na KickStarteru už 13. listopadu.

http://forums.auran.com/trainz/attachment.php?attachmentid=123&d=1382768434

Trainz Simulator 12 - recenze

2. listopadu 2013 v 20:00 | Kolbenova |  Trainz Simulator 12
Dnes mám pro vás slíbenou recenzi na Trainz Simulator 12.

Rozdíly od předchozího dílu

Tak toto nebude moc pozitivní, grafika - žádný rozdíl od Trainzu 2010, pouze některé nové objekty mají hezčí textury, ale to je dáno spíše kvalitou zpracování. Kromě úvodního launcheru, který je v animacích o několik kategorií horší, je vše stejné - menu, řízení, editor... Zde mě moc nový Trainz nepotěšil.

Obsah hry, co je nového?

Samozřejmou novinkou jsou nějaké nové objekty, tedy tratě, domy, stromy, vlaky apod. Ve hře se nachází jedna nová tramvaj, vůz metra (který má ovšem moc dlouhou dobu zrychlení) a letadlo s helikoptérou. Většiny starých objektů se zde ale dočkáme, naneštěstí jsou i graficky totožné, což je škoda. V rozlišení HD jsou tak pouze textury nové (což je asi tak 30%).

Airbus jako vlak? Proč ne

Řeknu vám proč ne - protože je jako vlak. Fyzicky se totiž objekt chová jako modely vlaků, tedy kromě rychlosti pohybující se kolem 1000 km/h. To znamená, že s ním můžete jezdit jedině po kolejích a nemůžete zatáčet. Opravdu by mě zajímalo koho v Auranu napadlo dát do vlakového simulátoru letadlo a ještě také helikoptéru.

Zhodnocení

Ono už není co říct, vše je zde stejné jako v předchozím díle, což mému hodnocení rozhodně nepolepší, de facto se spíše jedná upgrade minulého dílu 2010 a beru to jako krok vedle o kterém raději pomlčím.

A ano, ještě multiplayer... ten jsem nevyzkoušel, ale za to, že tam je, dávám těch 5% navíc. Ale až ho někdy vyzkouším, tak také napíšu na web a třeba změním hodnocení.

65%

Minimální požadavky:

OS: Windows - XP SP3, Vista, 7, 8
CPU: Pentium D - 3.4GHz
RAM: 1 GB
HDD: 15 GB
Graphics: 128 MB
Sound Card: kompatibilita s DirectX 9.0c