Září 2013

City Bus Tycoon 2; na jaké platformy míří?

28. září 2013 v 20:00 | Kolbenova |  Daniel Viktorin
Daniel Viktorin se rozhodl nadále pokračovat ve vývoji her pro tablety a smartphony, což znamená jediné; druhé pokračování City Bus Tycoon. Kromě předchozích platforem Android, iOS, Windows 8, Windows RT se dočkáme také Mac, verze pro Kindle již pravděpodobně nevznikne. Je ale zvláštní, že se DV nerozhodl konvertovat hru z Win8 také na Win7 nebo XP. K červnu 2013 mělo totiž 44% počítačů na světě Windows 7, 37% Windows XP, zatímco "osmičky" necelých 5%. Mac OS X potom bezvýznamná 4%.

Download centrum - ke stažení

22. září 2013 v 19:59 | Kolbenova |  Novinky
Nejdříve bych se chtěl omlouvit za posunutí včerejšího článku z technických důvodů na dnešek.

Dále byla zřízena nová stránka "Ke stažení", jedná se o download centrum; vše volně ke stažení bude na této stránce (odkazy tak již nebudou umístěny v menu). Protože nová stránka vzniká na již existující adrese webu "Textury do MHD simulátorů", bude veškerý obsah dřívější stránky zachován v kategorii "Upgrady".

Odkaz na nové stránky naleznete v horní liště tohoto webu.

Ohlášen World of Subways 4!

14. září 2013 v 20:00 | Kolbenova |  World of Subways 4
New York, Berlin, London. Tyto tři světově známá města jsou každá podtitulem trojdílné metro-simulace WoS. Nyní jsem se poslední dobou často zabýval posledním přírůstkem a to "simulace londýnské podzemky", netřeba komentovat ve kterém městě se hra odehrává. Hra se stala opravdu velmi úspěšnou a to nejen po grafické stránce a tak se TML Studios pustilo do dalšího pokračování, kde se sice vrátíme na začátek a to do NW City, ale tentokrát na linku 7. 80% trasy se nachází nad povrchem v úrovni střech domů a tak se autoři rozhodli, aby byl velký požitek z jízdy, naprogramovat dohlednost 2 km - což má ovšem negativní dopad na výkon PC, pracuje se tak na optimalizování zátěže počítače. Dostupnost na zahraničních trzích je odhadována na druhou polovinu roku 2014, ale jak je zvykem, v Česku si budeme muset počkat.

Podzimní sezóna a nový design webu

7. září 2013 v 20:00 | Kolbenova |  Novinky
V podzimní sezóně se dočkáte pár nových recenzí, ale hlavně velké hlasovací soutěže "Souboj simulátorů 2013", kde budete moci hlasovat o nejlepší novodobý simulátor. Výběr bude z European Bus Simulator 2012, Trainz 2012, SIMT MHD, Metro: simulátor londýnské podzemky a Cities in Motion 2. Ke každé hře vyjde článek s videem, které natočí návštěvník CrazyDave, pokud se mu ovšem povede vyřešit technické problémy; pak se o něco pokusím já. Hlasování bude ukončeno 31. prosince a k vyhlášení dojde 1. ledna.

Dále byl před několika dny byl publikován nový design webu, v anketě v menu můžete hlasovat, jak moc se vám líbí. Pod článkem hlasujte, jestli chcete nechat pozadí bílé (aktuální stav) nebo ve světle modré barvě.